Blog2022-04-14T09:36:26+02:00

Blog

Porcja rzetelnej wiedzy na temat CrossFit!

#20. Jak wrócić z formą po ciąży?

Każda kobieta marzy o tym by dobrze czuć się w swoim ciele. A tym bardziej młoda mama tuż po ciężkim porodzie! Dlatego tak wiele młodych mam pragnie jak najszybciej wrócić do formy i wyglądu sprzed ciąży. Niekiedy może wiązać się to z chęcią uzyskania szybkiego rezultatu, a co za tym idzie, szybkim i nieodpowiednim podejściem do treningu, dlatego kilka porad z naszej strony jak zrobić to świadomie!

#19. Halo! Gdzie są moje przyrosty?

Nie rośniesz? Nie jesteś szybszy? Nie idzie, a ćwiczysz już 5 rok CrossFit, chociaż przez większość czasu na tablicy masz zapisany Rx, to dalej nie jesteś w połowie tej drogi, w której chciałbyś być? Dalej traktujesz to jedynie jako swoje hobby, ale jest to odrobinę frustrujące, że nie możesz przeskoczyć pewnego pułapu. Myślisz… Inni idą szybciej, biorą odżywki, inne środki, to pewnie sterydy. Ale czy tylko?

#18. Jak wygląda koncepcja zajęć Gymnastic & Movement? Trener Aleksander mówi.

Wielu z Was zastanawia się na czym polega koncepcja prowadzonych prze mnie zajęć. Domyślam się, że nawet ludzie którzy są stałymi bywalcami na moich klasach nie do końca wiedzą jaki jest ich zamysł. W zeszłym tygodniu  zostałem wręcz zapytany wprost: „Po co my w sumie to robimy??” Ido Portal – najsłynniejszy propagator movementu na świecie – na takie pytanie odpowiada „ponieważ możesz”… ja odpowiedziałem przekornie, że „nie wiem”.

#17. Czy warto robić trening na „Rx”?

Dla wielu trenujących osób wydaje się, że posiadanie „Rx” („as prescribed” – trening wykonany zgodnie z jego formą w pełnym zakresie ruchu, bez skalowania i modyfikacji) napisanego obok nazwiska na tablicy jest ważniejsze niż umiejętności, forma czy posiadanie właściwego wzorca ruchowego i siły. Okrutna prawda jest taka, że posiadanie Rx pod twoim imieniem nigdy nie powinno być twoim głównym celem w danym WOD. Zastanawiasz się dlaczego?

#13. Wiek fizyczny vs. wiek mentalny. Czy istnieje granica wiekowa w treningu CrossFit?

Kilka tygodni temu do naszego zespołu dołączył człowiek, który całkowicie zaprzecza naszym wyobrażeniom o granicy wieku, która ma wpływ na to jak aktywni jesteśmy w życiu. Nie tylko zmienił nasze podejście do tej granicy wieku ale codziennie na sali treningowej udowadnia wyraźnie rozdział między wiekiem biologicznym a mentalnym.

#1: 8 rzeczy dzięki, którym staniesz się szczęśliwym CrossFitterem!

CrossFit to wysoka adrenalina i „to uczucie” przed treningiem, które regularnie przyśpiesza bicie serca. CrossFit to również sport i styl życia, w którym jak wszędzie zdarzają się wzloty i upadki. A więc jak nie dać się upadkom i czasem zrobić dwa kroki w tył, by potem znów cieszyć się wartościami jakie przynosi CrossFit? Jak cieszyć się z każdego dnia spędzonego w BOXie?

Zapisz się już dziś !!!

Zapisy
Przejdź do góry