Czym jest CrossFit?

Czym tak naprawdę jest CrossFit i dlaczego warto go trenować?

Czym jest CrossFit?

CrossFit to wytrzymałościowo-siłowy system treningowy, którego głównym celem jest holistyczny rozwój ogólnej sprawności fizycznej.

Dzięki swojej wszechstronności i skuteczności CrossFit jest systemem, z którego na całym świecie, z powodzeniem korzystają jednostki specjalne – Navy Seals, Grom, służby mundurowe oraz zawodnicy różnych dyscyplin sportowych.

CrossFit to alternatywny system treningowy
dla znudzonych ćwiczeniami w zwykłej siłowni lub na fitnessie.

Wysoka intensywnośćzmienność i ruchy funkcjonalne z wykorzystaniem sprzętu: sztang, kettli, piłek lekarskich, skrzyń, kółek gimnastycznych, drążków w akompaniamencie  mocnej muzyki to coś, co sprawi, że wkręcisz się w ten sport!

Nie jest łatwo, ale pod okiem naszych trenerów każdy może spróbować CrossFit’u– niezależnie od wieku, płci, kondycji czy doświadczenia treningowego. Będziesz rywalizować z samym sobą, za każdym razem kiedy przekroczysz próg naszego klubu.

W CrossFit Ursynów doskonalimy wszystkie dziesięć cech motorycznych:

Czego możesz się spodziewać?

Relacja z CrossFit Ursynów  jest jak udany romans z dużą liczbą bodźców, jakiej u nas doświadczysz. Ostrzegamy, że możesz zintensyfikować swoje przywiązanie do tego sportu, więc uważaj kiedy zrobisz pierwszy krok w naszą stronę.

Błogostan po wydzielaniu się endorfin i oksytocyny oraz radość i spełnienie po przeżywaniu intensywnych przeżyć na wysokiej adrenalinie sprawiają, że nie jesteś w tym sam i dołączasz do zgranej społeczności o tej samej pasji.

CrossFit to nie jest zwykły trening
BOX CrossFitowy to nie jest zwykła siłownia! 

Jakie korzyści daje nam CrossFit?

  • Dzięki treningowi CrossFit’owemu spalisz ok. 550 kcal

  • Zbudujesz atletyczną, proporcjonalną sylwetkę

  • Podkręcisz solidnie metabolizm na kolejne 72 godziny

  • Zwiększysz mobilność w stawach

  • Zwiększysz wydzielanie endorfin, będziesz szczęśliwszy i sprawniejszy

  • Staniesz się częścią tzw. CrossFit Community – czyli CrossFitowej społeczności ludzi, którzy się wspierają i spędzają ze sobą aktywnie czas

Moglibyśmy rozpisywać się tutaj bez końca, jednak najlepszą wizytówką CrossFitu jest spróbowanie zajęć w naszym klubie.

Chcesz sprawdzić to na własne oczy?

Zapisz się już dziś